Υποβολή Δήλωσης μετάθεσης-οριστικής τοποθέτησης εντός περιοχής

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί όλων των κλάδων που υπέβαλαν αίτηση για μετάθεση/οριστική τοποθέτηση εντός Π.Υ.Σ.Π.Ε. ή που βρίσκονται στη διάθεση του οικείου Π.Υ.Σ.Π.Ε., να υποβάλουν σχετική δήλωση προτίμησης στην οποία να αναγράφουν μέχρι είκοσι (20) Σχολικές Μονάδες κατά σειρά προτίμησης, στις οποίες επιθυμούν να μετατεθούν ή να τοποθετηθούν εντός πέντε (5) εργασίμων ημερών από την Πέμπτη 13-05-2021 έως και την Τετάρτη 19-05-2021 και ώρα 14:00, στη Γραμματεία του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Αρκαδίας (Δ/νση Πρωτ/θμιας Εκπ/σης Αρκαδίας – 28ης Οκτωβρίου 29, 22131-Τρίπολη) με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e mail) συνοδευόμενη από Υπεύθυνη Δήλωση του άρθρου 8 του Ν.1599/1986, ΦΕΚ 75 Α΄ (μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης gov.gr του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης) και σε εξαιρετικές και μόνο περιπτώσεις αυτοπροσώπως (κατόπιν συνεννόησης με την Υπηρεσία για να οριστεί η ώρα και η ημέρα κατάθεσης της δήλωσης).

Σας κοινοποιούμε συνοδευτικά τις κενές οργανικές θέσεις των Σχολικών Μονάδων της οικείας Δ/νσης Πρωτ/θμιας Εκπ/σης των ειδικοτήτων ΠΕ 07, ΠΕ 11, ΠΕ 86, ΠΕ 60, ΠΕ 70, ΠΕ 60.ΕΑΕ/ΠΕ 61 και ΠΕ 70.ΕΑΕ/ΠΕ 71, αναλυτικά και κατά κλάδο, όπως αυτές προσδιορίστηκαν από το οικείο Π.Υ.Σ.Π.Ε. με την αριθμ. 04/12-05-2021 Πράξη του.

Σάς θέτουμε υπόψη σας ότι κατά τη συμπλήρωση της σχετικής δήλωσης προτιμήσεων θα πρέπει να ληφθούν υπόψη και πιθανά κενά που θα προκύψουν κατά τη διαδικασία των μεταθέσεων.

Πρόσκληση υποβολής δηλώσεων για τοποθετήσεις εντός ΠΥΣΠΕ 2021

ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΕΝΩΝ ΟΡΓΑΝΙΚΩΝ ΘΕΣΕΩΝ 2020-2021

ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ- ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ (Επικαιροποιημένος)

ΕΝΤΥΠΟ ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ-ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ